- Infratirea comunei Baleni cu orasul Amboise din Franta

organigrama

PRIMĂRIA --> Home

Infratirea comunei Baleni cu orasul Amboise din Franta

Dupa o relatie de prietenie care dureaza de 20 de ani, joi 19 iulie 2009, in sala renovata a Caminului cultural din Baleni, in prezenta prefectului judetului Galati, a 200 de cetateni din comuna si a unei delegatii din Franta, primarii localitatilor Baleni si Amboise, Lica Oprea si Christian Guyon, au semnat Carta de infratire a celor doua localitati.

Ceremonia a fost urmata de un spectacol folcloric.

Caminul Cultural al comunei Baleni

Data creare: 24-07-2016 08:46:48